EN

Tornadietis Arminas Vilkas apie Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą: supratau kiek daug krepšinyje lemia detalės

Tornadietis Arminas Vilkas apie Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą: supratau kiek daug krepšinyje lemia detalės
    Eurolygos jaunimo atrankoms ritantis per Europą, pastebimas ir „Tornado“ krepšinio mokyklos akcentas jose. Kovo pradžioje iš atrankos Belgrade grįžo Armandas Bancevičius, atstovavęs specialiai atrankai surinktai „Next Generation“ komandai. Po dviejų savaičių į to paties turnyro atranką Dubajuje vyko ir kitas tornadietis Arminas Vilkas, kurio atstovaujama Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda pralaimėjusi finale nepateko į pagrindinį turnyro etapą, kuris vyks Berlyne Eurolygos finalinio ketverto metu.
    Vasarą atstovavęs Lietuvos U16 rinktinei Arminas atkreipė Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemos dėmesį ir buvo pakviestas į gruodžio mėnesį vykusį turnyrą Čekijoje. Tame turnyre žaidę 12 žaidėjų vyko ir į Dubajuje vykusį Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą, tad žaisti teko pažįstamoje aplinkoje.
    Turnyre Arminas per 4 runtynes aikštelėje vidutiniškai praleido po 16,5 min., per kurias pelnė po 4,2 tšk., rinko po 4,5 atk. kam. Grįžęs iš turnyro Arminas pripažino, kad turnyras buvo aukšto lygio. Greičiai aikštelėje buvo daug didesni, nei tie, su kuriais susiduria žaisdamas Lietuvoje ir žinojimas, kad detalės labai svarbios, ten virto negailestinga realybe. Apie išvyką, kaip pats sako, į aukštų pastatų ir naujų automobilių šalį, Arminas papasakojo trumpame pokalbyje „Tornado“ krepšinio mokyklos bendruomenei.
    -         Su kokiais įspūdžiais grįžai?
    -         Ten labai karšta. Daug aukštų pastatų, naujų automobilių, visai kitoks gyvenimas. Turnyras aukšto lygio, daug gero krepšinio, geros sąlygos. Pagyventi tokiu krepšinio ritmu buvo labai gerai.
    -         Kokia buvo priešistorė šio turnyro, kada gavai kvietimą į jį?
    -         Tiksliai nepasakysiu, gal tokio konkretaus kvietimo ir nebuvo. Buvau pakviestas į turnyrą Čekijoje, ten sudalyvavau ir buvo užuominų, kad galiu vykti ir į Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą. Tada dar nebuvo aišku kur jis vyks, bet kai paaiškėjo jo vieta, prasidėjo konkretesnės kalbos.
    -         Kaip vyko pasirengimas turnyrui?
    -        Pasiruošimui turėjome apie savaitę. Buvom surinkti visi 12, kurie važiavome į Čekiją ir dar 4 papildomi žaidėjai. Bet vykome į Dubajų visi tie patys, kurie važiavome ir į Čekiją. Kiti žaidėjai, manau, buvo paimti apsidraudimui nuo traumų ar pasibandymui. Treniruotės buvo ilgos, apie 2,5-3 val. Bet reikėjo išmokti daug naujų dalykų, kiek kalbėjau su komandos draugais, buvo įvesti nauji deriniai, tai ir „Žalgirio“ dubleriams buvo ką išmokti. Nuvykus į turnyrą turėjom vieną treniruotę ir kitą dieną žaidėme.
    -         Kokį įspūdį paliko pats turnyras?
    -         Gerą. Kitokio, manau, ir negali palikti toks renginys. Lygis aukštas, geros komandos. Turėjom dvi labai įtemptas rungtynes turnyro pabaigoje. Greičiai ten buvo visai kitokie, reikėjo greitai prisitaikyti.
    -         Su kokiom pamokom grįžai iš turnyro?
    -         Kai žaidi Lietuvoje tu žinai, kad turi būti pastangos, kad svarbios detalės, bet ten nuvažiavus pamatai kiek daug jos gali reikšti. Ten niekas nelaukia, ten pasitaisyti nėra kada, pražiopsojai ir varžovas nubaudė. Matai žaidėjus, kurie jau žaidžia Prancūzijos ar Estijos rinktinėse ar prieš mus finale puikiai sužaidęs Noa Essengue jau žaidžia Eurocup‘e ir supranti, kad dirbti reikia labai daug, kad būti tame lygyje.
    -         Ar teko pasiklausti patarimų pas komandos draugą Armandą Bancevičių, kuris iš tokios pat atrankos grįžo prieš porą savaičių?
    -         Ne, patarimų neprašiau, bet šnekėjome. Bendrai apie turnyrą, kaip jam sekėsi.
    -         Kokioje aplinkoje teko žaisti? Ar daug pažįstamų žaidėjų buvo? Atstovavai Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandai, gal ir Kaune susitinkate ar esate pažįstami?
    -         Taip, su daugeliu iš jų teko žaisti rinktinėje. Susitinkame ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje, matai kaip jie žaidžia, žinai ko tikėtis iš jų aikštelėje, todėl buvo lengva adaptuotis. Pavyzdžiui Armandui, manau, buvo daug sudėtingiau, nes jie buvo surinkti iš skirtingų šalių ir nepažinojo vienas kito. Jam turėjo būti sudėtinga greitai prisitaikyti.
    -         Tai kaip suprantu, kauniečių komandoje buvo mažai?
    -         Mažokai (juokiasi).