EN

Tornadietis Armandas Bancevičius apie Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą: patirtis neįkainojama

Tornadietis Armandas Bancevičius apie Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą: patirtis neįkainojama
    Sekmadienį rungtynės dėl trečios vietos Eurolygos jaunimo turnyro atrankoje Belgrado Aleksadro Nikoličiaus arenoje, pirmadienio popietę grįžimas namo, o antradienį po pusdienio mokyklos suole rungtynės Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL), atstovaujant Tornado KM-„Metga“ komandą U18 čempionate. Tokiu tempu gyvena mūsų mokyklos auklėtinis Armandas Bancevičius.

    Dar gruodžio mėnesio pradžioje sužinojęs, jog yra pakviestas atstovauti specialiai atrankai surinktai „Next Generation“ komandai, Armandas suprato, kokią gavo puikią progą save parodyti. Būdamas jaunesnis, stebėjo šį turnyrą ir svajojo jame sužaisti. Tiesa, debiutinės rungtynės kiek apkarto, antrose į aikštelę treneris Petteris Koponenas jaunojo tornadiečio neišleido, bet likusiose dvejose rungtynėse Armandas aikštelėje praleido virš 20 minučių, per kurias spėjo užsirekomenduoti kaip vienas perspektyviausių Lietuvos 2006 metų kartos krepšininkų, galinčių sulaukti kvietimo ir į finalinį Eurolygos jaunimo turnyrą.

    Apie savo patirtį Eurolygos jaunimo turnyre Armandas papasakojo trumpame interviu.

    Kokiu tempu gyvenai paskutinę savaitę?
    - Tempas išties buvo didelis. Išvykau į Belgradą, kuriame turėjome komandos susirinkimą, tris treniruotes ir žaidėme rungtynes. Po rungtynių skridau namo, grįžęs nieko daug negalvodamas kritau į lovą pailsėti. Kitą dieną laukė mokykla, o vakare su komanda žaidėme MKL rungtynes. Įspūdžių daug, bet nėra kada apie viską pagalvoti ir susivokti kas čia ką tik buvo, nes jau penktadienį laukia rungtynės su Vilkaviškio „Perlo“ komanda.
    - Kalbant apie klubą ar reikėjo derintis su klubu dėl išvykimo į Eurolygos jaunimo turnyrą?
    - Aš kaip žaidėjas nederinau nieko. Kiek žinau, mano kontrakte su klubu yra sąlyga išvykimo į šį turnyrą. Treneriai ir agentas viską sudėliojo už mane, man tik reikėjo žaisti.
    - Vykdamas į turnyrą pažinojai kažką iš būsimos komandos ar pirma pažintis ir buvo tame susirinkime prieš turnyrą viešbutyje?
    - Pažinojau tik trenerį, nes jis Suomijos rinktinės žaidėjas, o žaidėjų nežinojau nei vieno. Kambariokai buvome su lenku Tymoteusu Sternickiu, tai su juo pavyko susidraugauti, taip pat nemažai bendravome su senegaliečiu Mouhamadou Yadde.
    - Turnyre puikiai pasirodė lietuviai iš Barselonos, ar pavyko su jais pabendrauti?
    - Taip, buvome susitikę tarp rungtynių, šiek tiek pabendravome, smagu tokiam renginyje sutikti lietuvius.
    - Kaip vertini savo pasirodymą krepšinio aikštelėje?
    - Buvo jaudulio, gal dėl to pirmos rungtynės ir nesusiklostė. Išėjau, pridariau klaidų ir treneris pasodino. Antrose rungtynėse išvis negavau žaisti, bet likusiose jau buvo progų pasirodyti ir žaidžiau virš 20 minučių. Turnyras suorganizuotas labai gerai, o žaidžiant su šeimininkų komanda buvo ir beveik pilna arena žiūrovų, tai tokioje atmosferoje žaisti buvo labai įdomi patirtis.