EN

Sausio mėnesio simbolinis penketas: trenerių ir žaidėjų komentarai

Sausio mėnesio simbolinis penketas: trenerių ir žaidėjų komentarai
Kaip ir kiekvieną mėnesį, pristatome jums sausio mėnesio Xiaomi simbolinį penketą. Jame - ryškiausiai atrodę “Tornado” krepšinio mokyklos sportininkai, žaidžiantys Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Žaidėjus šiam penketui išrenka mokyklos treneriai.
LAURYNAS IR MARTYNAS BALČIŪNAS (vid. 18 tšk.)
Tornado KM III (2007 m.) MKL U17 C divizionas
Laurynas ir Martynas Balčiūnai - vieni iš Tornado KM III (2007 m.) ekipos lyderių. “Jiems atėjus į komandą, norėjau įstatyt juos į rėmus, bet greit supratau, kad jiems reikia visiškos laisvės, todėl supaprastinome komandos žaidimą ir tai davė vaisių, - pasakojo vaikinų treneris Modestas Gailiūnas. - Abu broliai ne tik labai naudingi puolime, bet ir gynyboje nepatingi, moka užsiimti tinkamai pozicijas ir tai leidžia perimti nemažai kamuolių. Kaip ir sakiau, atrodytų, kad jie nevaldomi žaidėjai, bet, kai pajaučia pergalę, tampa geriausiai klausančiais ir trenerio nurodymus vykdančiais žaidėjais. O dar jei tėtis ateina pasižiūrėti rungtynių, broliukai aikštelėje sunkiai sustabdomi”
- Kaip vertinate savo pasirodymus rungtynėse?
Martynas: Savo pasirodymą rungtynėse vertinu neblogai. Visada stengiuosi atiduoti visą save ir išnaudoti visas galimybes.
Laurynas:  Būdamas aikštelėje stengiuosi mėgautis ir gerai išnaudoti kiekvieną minutę, manau, tai daryti kol kas sekasi neblogai. 
- Ką jums reiškia būti išrinktiems į simbolinį penketą?
Martynas:  Mane tai motyvuoja , teikia daugiau pasitikėjimo savimi.
Laurynas:  Mane tai motyvuoja, skatina su komanda siekti bendrų tikslų - pergalių.

ZIGMAS PETRAITIS (vid. 22 naud.b., 17,75 tšk., 7 atk.k.)
Tornado KM I - "Xiaomi" (2008 m.) MKL U16 A divizionas
"Iš rikiuotės iškritus Kimui Ulanovui, Zigmas labai gerai kompensavo jo netekimą, - džiaugėsi vaikino treneris Aivaras Grigaliūnas. - Zigmas nebijojo imtis lyderio vaidmens , buvo svarbus žaidėjas siekiant pergalių. Solidžiai atrodė ne tik puolime, bet puikiai gindavo varžovų lyderius. Norėčiau palinkėti, kad ir toliau nesustotų, o tvirtai eitų į priekį". 
- Tavo vidutinis efektyvumas (EFF) sausio mėnesį buvo įspūdingas 22. Kaip nuolat išlaikai tokį aukštą efektyvumo lygį ir, kaip manai, kokie tavo žaidimo aspektai labiausiai prisideda prie komandos sėkmės?
- Prieš rungtynes stengiuosi susikaupti, nesvarbu su kuo žaidžiame, ar su vyrais, ar su savo metais. Būnu pasirengęs visada. Manau, kad mano tritaškių metimai, kuriuos as per praėjusią vasarą pagerinau, daug prisideda prie komandos pergalių.
- Jūsų komanda iškovojo pergales visose ketveriose sausio mėnesį sužaistose rungtynėse. Kaip ugdote pergalių mentalitetą komandoje ir kokį vaidmenį, jūsų nuomone, atlieka komandinė dvasia siekiant pergalių aikštėje?
- Mes visi labai gerai sutariame ir praleidžiame daug laiko kartu, tai tikrai padeda iškovoti daug pergalių. Manau tai yra vienas iš svarbiausių apsektų, norint laimėti rungtynes. Nors ir tai atrodo, nesvarbu ar nereikalinga, bet be to būtų labai sunku taip gerai rungtyniauti. 

ARMINAS MAZILIAUSKAS (vid. 17,5)
Tornado KM II - "Alburnus" (2010 m.) MKL U14 C divizionas
Ne tik Arminui, bet ir visai 2010 II komandai sausio mėnesis buvo puikus. Iškovotos trys pergalės, o dvi iš jų - prieš grupės favoritus. "Arminas pastaruoju metu rodo tikrą lyderystę aikštelėje, - džiaugėsi treneris Emilijus Petrauskas, -  todėl tai tapo viena iš gero žaidimo priežasčių!"
- Arminai, kaip vertini savo asmeninį pasirodymą sausio mėn. rungtynėse?
- Pavyko tikrai labai gerai sužaisti priėmiau protingų sprendimų, bet visada yra kur pasitempti.
- Tuoj prasidės II etapas - atkrintamosios varžybos. Kokios nuotaikos komandoje?
- Pozityvios nuotaikos. Turėsim dirbti, stengtis, nes norim pasirodyt kuo geriau ir perlipti atkrintamųjų barjerą. 
- Ką tau reiškia būti išrinktam į mėnesio simbolinį penketą.
- Man tikrai geras jausmas!  Pasijutau kaip Michael Jordanas! 

RYTIS ASTRAUSKAS  (vid. 10,25 naud.b., 12,5 tšk., 3,25  atk.k.)
Tornado KM I - "Sharp" (2010 m.) MKL U13 A divizionas
Tornado I - "Sharp" komanda sėkmingai keliauja MKL U13 A divizione. Vos vieną pralaimėjimą turinti komanda, sausio mėnesį sužaidė ketverias rungtynes ir iškovojo visas pergales. 
"Rytis Astrauskas aikštelėje padaro daug juodo darbo, - sakė vaikino treneris Donatas Mikulevičius. -  Paskutines dvejas rungtynes stabilizuodavo arba "patempdavo" komandą į priekį. Džiaugiuosi Ryčio žaidimu".
- Kaip vertini savo pasirodymą sausio mėn. rungtynėse? 
- Sezonas man asmeniškai prasidėjo prasčiau negu tikėjausi, bet po nauju metu įsižaidžiau į savo rolę ir sausio mėnesi sekėsi geriau.
- Jūsų komanda iškovojo pergales visose ketveriose sausio mėnesį sužaistose rungtynėse. Kaip manai, kas yra jūsų komandos sėkmės priežastis?
- Mūsų komandoje nėra to vieno lyderio, pas mus visi įneša savo indėlį. Rungtynės pradedam nuo geros gynybos ir stengėmės išpildyti visus trenerio nurodymus.


KOSTAS ŠIUPŠINSKAS (vid. 10)
Tornado KM I  (2011 m.) MKL "Pirmojo iššūkio" čempionatas
"Kostas Šiupšinskas stabiliausias ir naudingiausias sausio mėnesio 2012-1 komandos žaidėjas, dalyvavęs visose penkeriose MKL rungtynėse. - sakė treneris Raimonas Zakrys. - Pagrindinis ramstis gynyboje, laiku ateinantis draugams į pagalbą bei atkovojantis nemažai kamuolių". 
- Kostai, kas tau pačiam būna sunkiausia rungtynėse ir kaip vertini savo paties pasirodymą?
- Man sunkiausia gerai “sudirbti” gynyboje prieš pagrindinius varžovų žaidėjus, o po to surasti jėgų užpulti ir įmesti taškus. Savo pasirodymą gynyboje vertinu labai gerai, o puolime - galėčiau geriau. Tikiuosi, draugai dažniau mane pamatys po krepšiu ir pelnysiu daugiau taškų.
- Ką tau reiškia būti išrinktam į mėnesio simbolinį penketą.
- Patekimas į simbolinį penketą, man reiškia labai daug, nes atiduodu visas jėgas per visas rungtynes gindamasis, kovodamas dėl kamuolio. Džiaugiuosi, kad tai pastebėjo treneris. Dar nebuvau simboliniame penkete, todėl dabar dar labiau stengsiuosi dirbti puolime.

2024 m. sausio mėnesio treneriu išrinktas Donatas Mikulevičius, sužaidęs keturias rungtynes ir iškovojęs keturias pergales, o komanda - Tornado KM - "Sharp"